Späť na webovú stránku školy

Späť    Účastnici    program 2007/2008_    Média    Galéria

Náš projekt

Našim cieľom je prezentovať knihy v rámci školy a upriamiť pozornosť na nekonečné možnosti ktoré ponúkajú knižnice ako napríklad knihy,  hry ,počítače pomocou ktorých spoznávame svet .Cez  našu literatúru  chceme priblížiť partnerom našu kultúru a pomocou  ich literatúry chceme vniknúť do ich kultúry a zvykov. Vďaka knihám a aktivitám projektu  sa očakáva zblíženie detí oboch krajín. Súčasne sa budeme snažiť o rozvoj  materinského jazyka a iných európskych jazykov. Našim cieľom je implementácia európskej dimenzie do učebného procesu. Naše témy oslovia celú školu. Pri realizácii projektu sa  efektívne budú využívať informačno komunikačné technológie.  Jednotlivými činnosťami programu sa rozširuje obzor žiakov , vďaka ich práci sa zahraničný žiaci oboznámia s našou vlasťou .Náš program sa skladá z produktívnych aktívnych činností ,vďaka ktorým sa proces učenia stáva zaujímavejším.

Partnerská škola

Tuckswood Primary School

England, UK

Stredne veľká základná škola pre dievčatá a chlapcov vo veku od 4 do 11-tich rokov ,v Tuckswoode v kraji Norwich, severne od Londýna.

Ako sme si ich našli ?

Na portály  www.globalgateway.org kde stovky škôl čakajú aby sa mohli zúčastniť medzinárodného družobného vzťahu.

Aké sú naše ciele?

Výmena skúseností , rozvoj jazykových zručností, rozvoj schopnosti čítania s porozumením ,spolupráca so zahraničný mi školami ,rozvoj učebných postupov, zoznamovanie sa s cudzími ľuďmi  a cudzími kultúrami , súčasne šíriť našu kultúru v zahraničí. Chceli by sme získať podporu súťaže BRITISH COUNCIL, vďaka ktorému by sme získali zdroje ktoré by pokryli  náklady na návštevu anglickej školy .Na projekt by sčasti prispela aj škola.