Vissza az iskola oldalára

Vissza    Résztvevők    Program 2007/2008    Média    Galéria

A projektünk

Célunk, hogy a könyveket prezentáljuk az iskolán belül és hogy felhívjuk a figyelmet a végtelen sok lehetőségre, amelyet a könyvtárak kínálnak, mint pl. a könyvek, játékok, számítógépek, amelyek segítségével megismerhetjük a világot. A saját könyveinkkel szeretnénk megismertetni a kultúránkat és partnereik munkái által megismerni az idegen kultúrákat, szokásokat. Szeretnénk összehozni a gyerekeket a könyvek segítségével és a számtalan tevékenységgel, amit ez a program nyújt. Igyekezni fogunk fejleszteni az anyanyelvet és más európai nyelveket is. Célunk az Európai dimenzió beiktatása a tanmenetbe. Témáink az egész iskolát érinti és hatékonyan fogjuk használni az inform-komunikációs technikát. A program több tevékenységén belül a gyerekek látóköre bővül és munkájukkal a külföldi tanulók is megismerhetik országunkat. Programunk aktív, produktív tevékenységekböl áll, melynek köszönhetően a tanítási folyamat érdekesebbé válik.

Partner iskolánk

Tuckswood Primary School, England, UK

Közepes nagyságú alapiskola fiúk és lányok részére, 4-től 11 éves korig, Tuckswoodban, Norwich városban. A tanulók többsége a környékről érkezik.

Mi a célunk?

Tapasztalatcsere,  nyelvi képességek fejlesztése, együttműködés a külföldi iskolákkal, a tanmenet fejlesztése, idegen emberek és kultúráik megismerése, kultúránk bemutatása. El szeretnénk nyerni a British Council versenyben meghirdetett támogatását, mely segítségével anyagi forráshoz juthatnánk, mely fedezné az angliai iskola meglátogatását. A projekt költségeit részben az iskola fedezi.